Haber

2 kişinin yaralandığı kavgaya sanayi esnafı tepki gösterdi

2 kişinin yaralandığı kargaşaya sanayi esnafı tepki gösterdi

Giresun’da yabancı hurda toplayıcı grup ile esnaf arasında yol verme meselesi yüzünden çıkan kavgada 2 kişinin yaralanması üzerine sanayi esnafı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Giresun’un Gedikkaya Mahallesi’nde sanayi sitesinin ortasında yol verme sorunu ile ilgili sanayi sitesinin yabancı uyruklu vatandaşlar ve esnafıyla tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından işyerleri yabancı uyruklu bir grup tarafından basılan esnaflar darp edilerek yaralandı. Olayın ardından geniş güvenlik önlemleri altında ortaya çıkan sanayi sitesi esnafı, ellerinde olaya tepki gösteren pankartlarla basın açıklaması yaptı.

Esnaf adına açıklama yapan Erkan Element, “İlimizde motosiklet hurdası toplayan yabancı uyruklu vatandaşlar ile sanayi sitemizde esnaf arkadaşımız arasında yol verme sorunu nedeniyle tartışma yaşanıyor. organize bir şekilde ortasına gelen yabancı uyruklu bir grup vatandaş arkadaşlarımızın iş yerine baskın düzenleyerek ellerine demir, sopa ve sopalarla darp edildi.Olayda 2 arkadaşımız hastaneye kaldırıldı ve kolları kırıldı. .Bu münferit olaydan sonra esnaf olarak can ve mal güvenliğinden endişe etmeye başladık.Çok organize oldukları ve saldırganlık gösterdikleri görüldü ve olayı çete boyutuna getirdiler.Biz de esnafı davet etmek için bir yere geldik. yetkililer” dedi.

Yaşadığı dehşeti anlattı

Olayda yaralanan Uğur Samsunlu, “Yaptığımız bir aracı denemek için sanayi sitesi çıkışındaydık ve iki motosiklet hurdacısı araçlarıyla yolu durduruyorlardı. Yolu açmalarını istediğimizde onlardan yolu açmalarını istedik.” ,beklenmedik bir tepki çıktı.Ancak olay kapandı bizim dükkâna geldiğimizde kalabalık bir grupla üzerimize saldırdılar.Yaralandık.Kafama darbe için elimi kaldırdığımda kolum kırıldı. Kolumu kaldırmasam kafama bir darbe indirecektim açıkçası şaşırdık.Yıllık esnafım tartıştığım müşteriler ve vatandaşlar oldu ama kimse gelip dükkanımı basmadı .”

baklanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu