Haber

İstanbullular deprem endişesiyle Edirne’ye taşınıyor

İstanbullular deprem telaşıyla Edirne’ye taşınıyor

EDİRNE – Deprem korkusu yaşayan birçok İstanbullu, Edirne’nin deprem riski düşük olan köylerine taşınıyor.

Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan deprem endişeleri de beraberinde getirdi. Muhtemel İstanbul depremi geçtiğimiz günlerde bir kez daha gündeme geldi. Sallantıdan endişe duyan İstanbullular alternatif arayışlara yöneldi.

Edirne’nin fay hattına uzak, sarsıntı riskinin düşük, rakımlı ve zemininin kayalık olduğu köylere talep arttı. İstanbul’da yaşayan birçok vatandaş bu köylerden arsa ve konut aradı.

Edirne’nin Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerine son haftalarda yoğun talep olduğunu anlatan Trakya Kamu Gayrimenkul Danışmanları Derneği 2. Başkanı Namık Babacan, İstanbul’dan gelen vatandaşlardan yoğun ilgi gördüklerini söyledi.

Talebin arttığı bu günlerde fahiş fiyatların önüne geçmek için emlakçılar olarak çaba sarf ettiklerinin altını çizen Babacan, “Buradan tarla, bağ, bahçe, arsa almak isteyen vatandaşlar baştan arayıp bilgi alıyor. Daha sonra ilk fırsatta Edirne’ye gelip yüz yüze görüşüyorlar.Diğer “Emlakçı arkadaşlarımızla da görüşüyoruz. Şu anda emlakçı arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Bağların, bahçelerin, arsaların olduğu yerleri biz belirliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu