Yaşam

Ladybugs’ta mezuniyet coşkusu

Kadınların işgücüne daha fazla katkı sağlamak ve çocukları eğitim hayatına piyasa kurallarının çok altında bir fiyata hazırlamak amacıyla kurulan Gemlik Belediyesi’nin sosyal yaşam merkezi, mezuniyet ve yılsonu gösteri programı düzenledi. Programa Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve öğrenci velileri katıldı. Önder Sertaslan programda çocukları çok sevdiğini belirterek, “Yolları, talihleri ​​açık olsun” dedi.

İllüzyon gösterisi ve pamuk şeker ikramlarıyla son bulan program, çocukların keyifli gösterisiyle devam etti. Gösterilerin ardından mezun olup ilkokula başlayacak 35 öğrenciye belgeleri Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan tarafından verildi. Keplerini atan ve mezuniyet pastasını kesen minikler çok eğlendi.

Başkan Sertaslan, “Anaokulumuz kadın işgücüne katkı sağlıyor”

Gemlik Belediyesi’nin sosyal yaşam merkezinde kurduğu kreş ve mahallede çocuklarına bakmak zorunda kalan kadınlara sağladığı hizmetle bu sorunun ortadan kalktığını ve kadın işgücüne katkı sağlandığını dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan. Evin fiyatını karşılayamadıkları için, “Anaokulumuzda her yıl onlarca minik öğrenci yetiştiriyor. hayatınıza hazırlar. 3-6 yaş arası çocuklarımıza hizmet veren kreşimizden 88 öğrenci faydalandı. Çocuklarımızı çok seviyoruz. Daha uygun koşullarda eğitim almaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün 35 öğrencimiz eğitime adımlarını atıyor. Yolları ve kısmetleri açık olsun. Vatanına, milletine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir nesil olsunlar. Gemlik Belediyesi olarak tüm projelerimizi çocukların daha keyifli bir şehirde yaşaması için yürütüyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberakcadag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu