Teknoloji

Yörük TTZA Cumhurbaşkanlığı envanterinde!

Nurol Makina’nın ürettiği Yörük taktik tekerlekli zırhlı aracı Türkiye’de değerli bir başarıya imza attı. EGM Başkanlığı Koruma Daire Başkanlığı envanterine giren Yörük, düşük ağırlığı ve yüksek savunma özellikleriyle güvenlik güçlerimize en zorlu ve asimetrik tehditler karşısında harekat üstünlüğü ve yüksek esneklik sağlayacak.

İKİ FARKLI TÜRDE KULLANILIR

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın güvenliğini sağlamakla görevli birim olan EGM, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde çeşitli görevlerini yerine getirmek için farklı tipte araçlar kullanmaktadır. Bu birimin envanterinde Nurol Makina Ejder Yalçın, Otokar Kobra gibi çeşitli zırhlı araç modelleri bulunmaktadır.

Nurol Makina uzun yıllardır Afrika pazarına değerli ihracat faaliyetleri yürütmektedir. Ejder Yalçın zırhlı aracı ile pazarda değerli bir oyuncu haline gelen Nurol Makina, Ejder Yalçın’ın ardından Yörük 4×4 ile pazardaki payını artırmaya ve konumunu korumaya devam ediyor. Son olarak Yörük 4×4 zırhlı aracın Çad’a ihraç edildiği iddia edildi. Son zamanlarda çeşitli kaynaklar tarafından dile getirilen konu son olarak Çad sokaklarında 3 adet Yörük 4×4 aracın geçiş görüntüleriyle yeniden yorumlandı.

SEGMENTİNDEKİ DİĞER ARAÇLARDAN DAHA HIZLI

Nurol Makina’nın en yeni tasarımı olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, V şeklinde monokok gövdeye sahiptir. Yeni nesil bir araç olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, ölçeklenebilir kompozit malzeme zırhının eksiksiz bir birleşimini temsil ediyor. Ayrıca Yörük Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, segmentindeki diğer araçlara göre daha yüksek hızı ve üstün savunma özellikleri sayesinde VIP konvoylarda muhafaza aracı olarak kullanılmaya uygundur.

YÖRÜK 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, güvenlik güçlerinin ve askeri birliklerin kullanımı için tasarlanmıştır. YÖRÜK 4×4 modüler tasarımı sayesinde, yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında muharip, işçi taşıyıcı, hava savunma ve keşif gibi operasyonlar için geniş bir kullanım yelpazesi sunuyor.

KAYNAK: DEFENCETÜRK, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu